Słowniki online

Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką zebranych dla Was słowników.

Słownik MEGASŁOWNIK

Megasłowik to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych słowników online. Jest niezwykle rozbudowy, a jednocześnie prosty w obsłudze. Poza standardowym tłumaczeniem, możemy znaleźć w nim również szereg synonimów i antonimów do wyszukiwanej przez nas frazy.

W słowniku tym możemy wyszukiwać potrzebnych nam słówek na dwa sposoby. Pierwszy to klasyczna wyszukiwarka, w której należy tylko wpisać interesujący nas wyraz. Natomiast drugi sposób to alfabetyczna lista wszystkich haseł zawartych w Megasłowniku.

Przy wyszukiwaniu większości fraz poza dokładnym przetłumaczeniem możemy znaleźć także informacje o różnych odmianach danej frazy.

Podczas korzystania w tego słownika możemy także w łatwy i szybki sposób nauczyć się poprawnej wymowy każdego interesującego nas wyrazu. Praktycznie przy każdym haśle możemy skorzystać z opcji audio, która umożliwia nam odsłuchanie pokazowej wymowy danego słówka.

Poza wszystkimi wyżej wymienionymi zaletami słownik warto także wspomnieć o ciekawej szacie graficznej tego słownika. Otóż stylizowany jest on na klasyczny książkowy słownik, a poszczególne jego edycje można przełączać za pomocą umieszczonych po lewej stornie zakładek.

Jak więc widzimy Megasłownik jest z pewnością godny polecenia. Dlatego jeżeli tylko pojawi się potrzebna skorzystania ze słownika, warto pamiętać właśnie o tym produkcie.