Słowniki online

Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką zebranych dla Was słowników.

Słownik DIKI

Obecnie na rynku jesteśmy wręcz zasypywani ofertami przeróżnych słowników multimedialnych, które mają w szybki i skuteczny sposób ułatwić nam życie. Jednak czy każdy z tych słowników jest godny zaufania? Na ile wiarygodne są wykorzystane w nich tłumaczenia? Oto prezentacja słownika Diki - jednego z najlepszych słowników na rynku polskim.

Diki cieszy się coraz większą popularnością, co z pewnością związane jest z bogatym wachlarzem zalet tego słownika. Przede wszystkim słownik ten przyciąga nas dużą liczbą zawartych w nim haseł (ok. 128000). Do tego automatycznie odtwarza wymowę wyszukiwanych przez nas słówek lub fraz, co w dużym stopniu ułatwia naukę języka od strony fonetycznej, a także jest sporym udogodnieniem dla wszystkich tych, którzy uczą się wykorzystując zmysł słuchu (tzw. słuchowcom).

Na diki.pl możemy znaleźć mnóstwo przykładów na zastosowanie większości słówek. Jest to bardzo pomocne, ponieważ jak dobrze wiemy wiele słówek zmienia swoje znaczenie odnośnie od kontekstu, w którym zostają użyte. Diki nie zapomina także o wzrokowcach. Ponad 17 tysięcy haseł możemy zapamiętać poprzez oglądanie dopasowanych do nich obrazków lub zdjęć.

Jeżeli chodzi o techniczną stronę słownika, Diki w tej kwestii może także pochwalić się wieloma przydatnymi funkcjami. Wyszukując jakiegoś słówka przydatna okaże się funkcja autouzupełniania, która już po wpisaniu pierwszych liter interesującego nas wyrazu, zaproponuje możliwe dokończenia słowa. Jest to duża oszczędność czasu.

Słownik Diki jest zintegrowany z systemem nauki eTutor.pl, dzięki czemu tylko jednym kliknięciem możemy dodać potrzebne nam słówka do powtórek. Wszystkie błędy w pisowni nie będą stanowiły dla nas problemu, ponieważ Diki automatycznie je poprawia. Każde słówko na stronie po dwukrotnym kliknięciu zostaje przetłumaczone. Dodatkowo żadnych problemem dla tego słownika nie jest przetłumaczenie całych fraz, a nawet zdań. Dużą zaletą tego słownika jest również to, iż możemy z niego korzystać w naszych telefonach komórkowych. Wystarczy tylko wejść na stronę tego słownika.

Jak więc widać słownik Diki jest z pewnością produktem godnym polecenia. Jest łatwy i szybki w obsłudze, a poza tym tłumaczenia haseł w żadnym stopniu nie wprowadzają nas w błąd. Warto zapamiętać nazwę tego słownika, ponieważ nie raz może okazać się on nam niezwykle przydatny i pomocny.