Słowniki online

Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką zebranych dla Was słowników.

Słownik ANSWERS.COM

Słownik Answers.com jest jednym z bardziej znanych produktów tego typu. Zawiera ogromną liczbę haseł, które można wyszukać w szybki i przystępny sposób. Każda wyszukana przez nas fraza zostaje przetłumaczona, a także wytłumaczona za pomocą kilku krótkich definicji. Jest to przydatna funkcja, szczególnie wtedy, kiedy chcemy znaleźć synonimy do interesującego nas słówka.

Oprócz tego każde hasło posiada funkcję audio, która prezentuje nam poprawną wymowę i odpowiedni akcent wyrazu. Jak więc widzimy słownik ten nie tylko może pomóc poprzez tłumaczenie, lecz także może uczyć.

Duża zaletą tego słownika jest również to, iż każda fraza posiada dużą liczbę przykładów, w których może być zastosowana. Jest to bardzo pomocne, ponieważ jak wiadomo bardzo często znaczenie słówka jest ściśle związane z kontekstem, w jakim zostało one zastosowane.

Dodatkowo każde słówko zostaje zapisane w transkrypcji fonetycznej, co może być pomocne przy nauce poprawnej wymowy.

Podsumowując, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, iż słownik Answers.com jest produktem godnym polecenia. Zawarte w nim tłumaczenia są wiarygodne, a obsługa słownika jest niezwykle prosta.