Słowniki online

Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką zebranych dla Was słowników.

Słownik LDOCE

Ldoce to wyjątkowy i niezwykle popularny słownik. Swoich użytkowników zadziwia dużą liczbą haseł, które zawiera. Każde interesujące nas słowo zostaje rzetelnie przetłumaczone, a dodatkowo do większości haseł dołączone są konteksty, w których może być owe słówko zastosowane. Jest to bardzo pomocne dla każdego, kto uczy się jakiegokolwiek języka obcego.

Dużą zaletą tego słownika jest to, że przy tłumaczeniu każdego słówka pojawia się odnośnik z nazwą grupy tematycznej, do której należy dane słowo. Klikając na ten odnośnik przechodzimy do danej grupy tematycznej, w której znajdują się wszystkie pasujące tam słówka. Każde z nich jest wzbogacone o synonimy i krótką definicję.

Dla wszystkich zainteresowanych nauką poprawnej wymowy dostępna jest wersja audio dla większości haseł. W ten sposób można łatwo i szybko nauczyć poprawnie mówić i akcentować w danym języku.

Słownik ten jest przejrzysty i łatwy w obsłudze. Każdy, komu potrzebna jest pomoc językowa, może spokojnie wybierać słownik Ldoce, ponieważ jest to produkt godny zaufania.