Słowniki online

Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką zebranych dla Was słowników.

Słownik MW

Słownik MW (Merriam-Webster) to produkt godny polecenia. Wyposażony jest on w mnóstwo przydatnych funkcji, które przyspieszają i ułatwiają obsługę tego słownika.

Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, iż słownik ten oferuje swoim użytkownikom bardzo dużą liczbę przetłumaczonych haseł. Każde wyszukane przez nas słówko określone jest według standardowych kategorii gramatycznych (część mowy, liczba mnoga i pojedyncza).

Poza tym możemy skorzystać z dużej liczby przykładów, które są niezwykle pomocne dla osób uczących się języka obcego. Różnorodność przykładów pozwala nam określić, w jakich kontekstach możemy używać danego słowa.

Dodatkowo dostępna jest duża liczba wyrazów bliskoznacznych, które mogą w dużym stopniu poszerzyć nasze słownictwo.

Bardzo fajnym pomysłem jest także motyw obrazkowy wykorzystany w tym słowniku. Przy wyszukiwaniu tłumaczenia niektórych wyrazów określających zwierzęta, rośliny lub rzeczy pojawiają się obrazki, na których szczegółowo przedstawiona jest dana rzecz, a każdy detal posiada swoją nazwę w obcym języku. Metoda ta jest szczególnie pomocna dla wzrokowców, którzy przyswajają wiedzę wykorzystując głównie zmysł wzroku.

Jak w większości słowników, także w tym każde hasło wyposażone jest w funkcję audio, która umożliwia nam zapoznanie się z poprawna wymową danego wyrazu.

Jak więc widzimy, słownik ten jest atrakcyjnym produktem. Jego wachlarz zalet z pewnością przyciągnie jak większą liczbę zadowolonych użytkowników.