Słowniki online

Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką zebranych dla Was słowników.

Słownik YOURDICT

YourDict to jeden z bardziej popularnych słowników językowych. Jest przede wszystkim przejrzysty i łatwy w obsłudze. Przy wyszukiwaniu interesującej nas frazy, poza dokładnym jej tłumaczeniem pojawiają się także tłumaczenia wszelakich zdrobnień, synonimów i wyrazów pokrewnych dla naszego słówka. Jest to bardzo pomocne przy pisaniu różnych prac czy też dłuższych wypowiedzi pisemnych, gdzie synonimy i wszelkie wyrazy bliskoznaczne są bardzo przydatne i korzystnie wpływają na jakość całości tekstu.

Poza tymi zaletami słownik ten jest niezwykle obszerny. Zawiera kilkaset tysięcy haseł, a każde z nich posiada wersję audio prezentująca jego poprawną wymowę. Dodatkowo większość fraz posiada funkcję definicji. Po kliknięciu na odpowiedni przycisk możemy zapoznać się z krótką definicją każdego słówka.

Jednym mankamentem tego słownika może być jedynie to, iż nie jest on wyposażony w funkcję autouzupełniania, co może mieć pewien wpływ na szybkość korzystnie z słowika. Jednak uważam, iż pozostałe atuty są w stanie wynagrodzić wszystkim użytkownikom to małe niedociągnięcie.